XXXIV Niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 26.11.2023r.

1️⃣ W dzisiejszą niedzielę poświęcamy siebie Chrystusowi i uznajemy go za swego Pana i Króla. Akt oddania odmówimy po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.00.

2️⃣ Za tydzień (03.12.) rozpoczynamy Adwent. We wszystkie dni powszednie tego okresu, po zakończeniu Mszy św. wieczornej trwać będzie półgodzinna osobista adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie przygotowaniem siebie do spotkania z Panem.

3️⃣ Dzisiaj Słowo Boże podsumowujące miniony rok i wprowadzające w Adwent, głosi ks. Michał Lubowicki. Po zakończeniu Mszy św. będzie możliwość nabycia książek jego autorstwa.

4️⃣ W przyszłą niedzielę (03.12) słowo Boże wygłosi o. Piotr Szczepański, franciszkanin z Niepokalanowa oraz redaktor „Rycerz Niepokalanej”. Podczas liturgii w sposób uroczysty zostaną wprowadzone relikwie św. O Maksymiliana Kolbe. W ramach jubileuszu 100-lecia parafii, powstały nowe koła różańcowe, jedno z nich obrało za swego patrona św o. Maksymiliana.

5️⃣ W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca (01.12). Spowiedź po południu od godz. 17.00. W tym dniu odwiedzimy także chorych.

6️⃣ W I sobotę miesiąca (02.12) różaniec o godz. 17.30 poprowadzi koło św. Maksymiliana. Po zakończeniu Mszy św. wieczornej odbędzie się wspólna agapa.

7️⃣ Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wymiana tajemnic różańca dla koła Mężczyzn, a po wieczornej Mszy św. dla koła Zabieganych. Zapraszamy także osoby, które chciałyby dołączyć się do tych kół różańcowych.

8️⃣ W punkcie Caritasu, który jest czynny w niedzielę do południa, można nabywać świece wigilijne.

9️⃣ Za tydzień (03.12) zespół Caritas będzie kwestował na przygotowanie paczek świątecznych. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę.

🔟 Opłatki wigilijne będą rozprowadzane przez siostry Karmelitanki od I niedzieli Adwentu.

1️⃣1️⃣ Wieczorem o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy różaniec w intencji zmarłych poleconych w modlitwach wypominkowych.

1️⃣2️⃣ W Adwencie w naszej parafii odbędą się spotkania „Szkoły modlitwy”. Będzie to cykl 3 spotkań, w trzech tygodniach Adwentu, w każdą środę o godz. 19.00 w domu parafialnym. Pierwsze spotkanie w środę 6 grudnia. Celem spotkań jest odnowienie, rozbudzenie i ożywienie naszej wiary i modlitwy osobistej. Zapraszamy każdego, kto pragnie zmierzyć się z tym tematem w swoim życiu oraz każdego, kto pragnie osobiście spotkać Boga podczas modlitwy, nauczyć się dostrzegać Go w codzienności i doświadczyć Jego działania - PRZYJDŹ!!